12 годишните волейболистки на Разград -

шампионки пo волейбол на ДП на БФВ за 2014 г.

Здравко ПЕТРОВ

Дълго ще се помнят в Разград финалите на волейболния фестивал, /така се именува Държавното първенство на БФВ /за 12 годишните момичета проведени през изминалата седмица в град Шумен. За първи път разградски отбор на Общински клуб за футбол, волейбол, физкултура и спорт Разград /ОК за ФВФСТ/, извоювал си право да участва на финалите по безспорен начин спечели шампионската титла и „златните медали” на БФВ. По пътя си към първото място възпитаничките на треньора Атанас Голешевски / всички ученички от ОУ „Васил Левски” и състезателки едновременно на Училищния спортен клуб/ просто „прегазиха” съперничките си от другите отбори, все с дългогодишни традиции в спорта волейбол и завоюваха първото място. В предварителната група разградските волейболистки победиха съответно отборите на ВК „Дунав” Русе с 2:0 гейма / 25:10, 25:13/, ВК „Яворов”Чирпан с 2:1 / 25:18/, 23:25, тайбрек 15:11/ и ВК „Казанлък” 2:0/ 25:16./ 25: 20/ с което застанаха начело на класирането в групата. На финала разградските волейболистки водени от капитана си Кристина Йорданова подкрепяни от публиката с „Орлици хубавици- победа” отъждествявани с „Фортуна на „Лудогорец”, разби сочения за фаворит отбор на ВК „Приморско/ победител в другата група с 2:0 гейма /25:21 и 25:13/ и заслужено спечелиха първото място. Радостта на момичетата бе голяма, но по-вече се радваха на големия успех, председателя на клуба Здравко Душков, който от самото начало на финалите вярваше в крайната победа, майки ,бащи и роднини на волейболистките дошли да наблюдават финалите. Между тях бе и бащата на Джансел, г-н Фахриджан Хасан, собственик на фирмата „СЕВИТА-2001”ООД, който направи дарение за да може децата да участват на финалите. В спора за третото място отбора на ВК „Хан Аспарух”/ втори в другата група/ с топ треньора Иванка Василева надигра в оспорван двубой с 2:1 гейма/ 22:25, 25:20 и 15:12/ отбора на „Яворов” Чирпан и с това заслужи третото място и бронзовите медали. Ръководството на ОК за ФВФСТ чрез вестник „Гледища днес”изказва благодарност на спонсора и на ръководството на ОУ „Васил Левски” гр. Разград в лицето на директорката Диана Първанова за предоставените отлични условия за целогодишна подготовка на отбора. Благодарност и за Община Разград която подкрепя спорта на децата от града ни.