Републикански турнир по футбол в памет на Левски в Ловеч

ОУ „Васил Левски” -Разград на 4 място след малък финал.Ерхан Еюб с награда „Най-добър нападател”
Здравко ДУШКОВ
В град Ловеч се проведе поредния традиционен Републикански турнир по футбол в зала в памет на Апостола на Свободата Васил Левски. В него участваха отбори на училища от страната носещи името на Апостола съставени от деца в 6 клас - родени след 01.01. 2002г. Участваха отбори от Русе, Карлово, Горна Оряховица и др. за пореден път участва и ОУ „Васил Левски” гр. Разград По пътя към малкия финал в редовното време, малките футболисти от Разград / Христиан Данаилов, Махмуд Махмуд, Галин Колев,Еркан Еюб, Звездомир Николов, Озан Ремзи, Мелих Хщсеин, Егемен / отстъпиха с 3:0 само от отбора на ОУ „В.Левски -Русе,/с който бяха и в една група/ и който спечели купата за първото място Разградчанчетата / някои от които тренират и в „Лудогорец” победиха Ябланица с 3:0 и втория отбор на Ловеч с 4:0 / децата тренират в „Литекс”/. С това отбора от Лудогорието с треньор Севдалин Стоянов и водач Здравко Душков се класира на второ място в групата. С това доби право да се бори за бронзовите медали с класиралия се на второ място от втора група Карлово- родния град на Левски. След равностойна игра и 0:0 в редовното време отбора на ОУ „Васил Левски” –Разград отстъпи с 1:3 при изпълнение на дузпите с което остана на четвърто място . На финала отбора на Русе срещна първия отбор на домакините и го победи с резултат 2:0 с което спечели и купата за първото място „Васил Левски” и златните медали. Всички отбори получиха футболни топки и грамоти. С нндивидуални награди, статуетки – футболист, бяха наградени най- добрия вратар, нападател и футболист на турнира. Статуетка за най- добър нападател Трифон Иванов- представител на БФС връчи на Ерхан Еюб от Разград. Наградите връчиха депутатката Корнелия Маринова, Трифон Иванов , като представител на БФС, Илица Петрова – директор на местното училище ОУ „Васил Левски”-главен организатор на турнира и зам. кмета на Общинa Ловеч, благодарение на която турнира съществува./ На снимките: Oтбора на ОУ „В.Левски” гр. Разград, снимка с восъчната фигура на Васил Левски в музея, награждаване на Еркан Еюб - обявен за най-добър нападател на турнира.